Tworzymy wspólnie mapę miejsc, gdzie można naładować rower elektryczny. Zachęcamy do zgłaszania nowych miejsc!

Mapa miejsc (stacji) ładowania rowerów elektrycznych

Do końca 2022 roku mapę miejsc, w których można naładować rower elektryczny prowadziliśmy w Google Maps. W 2023 przenieśliśmy ją w bardziej przyjazne miejsce, jakim są czeskie mapy.cz, dla których bazą danych jest OpenStreetMap.

Przeglądanie miejsc ładowania rowerów elektrycznych

Będąc na stronie mapy.cz wpisz w pole wyszukiwania frazę będącą kategorią dla stacji ładowania rowerów elektrycznych, czyli: „stacja ładowania rowerów elektrycznych i skuterów” lub skorzystaj bezpośrednio z tego linku:

Wyświetli się mapa z warstwą punktów pokazujących miejsca ładowania rowerów elektrycznych. Przybliż mapę, aby pojawiły się nowe punkty, które nie wyświetlają się w oddaleniu.

Uwaga! Niektóre punkty wprowadzane przez użytkowników map, są przypisane do innej, ogólniejszej kategorii, co uniemożliwia wyświetlanie ich wszystkich razem. Kategoria bardziej ogólna to „stacja ładowania”. Można także przeszukiwać mapę pod hasłem „e-bike charging station” itp.

 

 


Jest też inna czeska strona, która prowadzi mapę stacji ładowania rowerów elektrycznych: e-biker.cz


Jeśli napotkałeś w terenie na nową stację (miejsce) ładowania rowerów elektrycznych lub widzisz błąd na mapie (np. zła lokalizacja stacji lub nieaktualna stacja), zgłoś to nam, a my zgłosimy to do projektu OpenStreetMap, skąd po pewnym czasie pojawi się na mapy.cz.

Zgłoszenie nowego miejsca ładowania do POWERower.pl